سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «کاربر» و یا «خریدار») و طبیعت سبز مهام مازند (سهامی خاص) («ما» یا «پِلاتیم») است. پِلاتیم طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سامانه پِلاتیم را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از سامانه پِلاتیم، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین پِلاتیم و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که مواردی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات پِلاتیم را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع موردقبول در روابط پِلاتیم و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و پِلاتیم محسوب می‏‌شود.

 • فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
 • محصولات: کالاها و خدماتی که امکان ارائه و دریافت آن‌ها را طریق اینترنت وجود دارد.
 • سامانه (پلتفرم) پِلاتیم: یک فروشگاه آنلاین برای فروش محصولات مانند برنج و کالاهای هم خانواده آن است که به‌عنوان حق‌العمل کار طبق قانون تجارت عمل می‌نماید.
 • کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه پِلاتیم استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در سامانه پِلاتیم و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از سامانه پِلاتیم می‌نمایند.
 • خریدار: کاربری است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در سامانه پِلاتیم می‌نماید.
 • فروشنده: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه پِلاتیم اقدام به فروش یک محصول به‌صورت آنلاین می‌نماید.
 • حساب کاربری: حساب کاربری کاربر در سایت به آدرس http://Pelatim.com که کاربر از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات کاربر در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 • محصول: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط پِلاتیم و سایر کاربران در پِلاتیم است.
 • تحویل محصول: منظور از تحویل محصول،ارسال محصول از طرف پِلاتیم به ادرس ثبت شده خریدار و تحویل گرفتن خریدار می باشد که از طرف شرکت ملی پست یا باربری یا ترمینال باید تایید شود.
 • کیف پول: یک مفهوم انتزاعی از کیف پول مرسوم که هنگام خریدوفروش آنلاین جهت نگهداری اطلاعات حساب افراد (اعتبار) در فروشگاه آنلاین استفاده می‌شود. اعتبار موجود در کیف پول از طریق خرید شارژ الکترونیکی قابل‌افزایش است و معمولاً در صورت وجود اعتبار کافی در کیف پول کاربر، برای پرداخت صورتحساب، نیازی به استفاده از درگاه‌های پرداخت نیست.
 • شارژ الکترونیکی: یک محصول الکترونیکی (معمولاً مختص همان فروشگاه آنلاین) است که کاربران با خرید و پرداخت مبلغ آن از طریق درگاه‌های بانکی موجودی کیف پول خود را افزایش می‌دهند. معمولاً با خرید شارژ الکترونیکی، مبلغی نیز به‌عنوان جایزه به کاربر (مشتری) اختصاص می‌یابد. (امکان افزایش شارژ برای مدیر سیستم نیز مهیا است)
 • تیکت: سند الکترونیکی که حاوی مکاتبات خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر و ژاکِت می باشد.
 • سیستم جامع تیکت: قابلیتی در حساب کاربری کاربران است که کلیه مکاتبات الکترونیکی خریداران، فروشندگان، بازاریابان و سایر کاربران با یکدیگر یا پِلاتیم در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل‌پیگیری است.
 • پشتیبانی: منظور از پشتیبانی، پاسخگویی به سوالات و مشکلات خریداران در مورد محصولات است.
 • ووکامرس: بخشی از سامانه پِلاتیم است که عملیات مربوط به خریدوفروش را کنترل و مدیریت می‌نماید.
 • اسکریپت: قطعه کد (آماده‌ای) که به‌منظور انجام عملیات مشخصی بکار گرفته می‌شود.
 • درگاه پرداخت: یک سرویس تجارت الکترونیک است که کارت‌های بانکی را برای پرداخت جهت فروشگاه‌های آنلاین و سنتی پردازش می‌کند. درگاه پرداخت انتقال اطلاعات کلیدی بین پورتال پرداخت وب‌سایت پِلاتیم به پردازنده/بانک را تسهیل می‌کند.

1- با توجه به این مفاد قرارداد حاضر، پِلاتیم حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از سامانه پِلاتیم را به («کاربر») اعطا می‌کند. کلیه حقوق، مالکیت و منافع سامانه پِلاتیم در مالکیت انحصاری پِلاتیم است.

2-   کاربر می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده سامانه پِلاتیم است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با پِلاتیم را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

 • قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام کاربر در سامانه پِلاتیم است. در صورتی که طبق بخش «ک» حساب کاربری مسدود نگردد، قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

 • کاربر تضمین می‌نماید که به‌عنوان اصیل و نه به نمایندگی از شخص دیگر از پلتفرم پِلاتیم استفاده می‌کند. لذا درصورتی‌که به نمایندگی از شخص دیگری درصدد استفاده از پلتفرم پِلاتیم باشد، بدین‌وسیله تضمین می‌نماید که حق پذیرفتن شرایط و مفاد قرارداد حاضر به نمایندگی از شخص موصوف را دارد.

 •  
 • 1-برای استفاده از خدمات سامانه پِلاتیم بایستی هر کاربر، اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری ایجاد نماید.

  2-کاربر مطلع است صرفاً اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند حق استفاده از سامانه ژاکِت و خرید محصول را دارا هست. لذا درصورتی‌که کاربر زیر ۱۸ سال سن داشته باشد، صرفاً از طریق والدین یا قیم قانونی خود می‌تواند حساب کاربری داشته باشد.

  3- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته‌شده در زمان ثبت‌نام و خرید محصول را به‌صورت صحیح و به‌روز وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام‌شده شخص کاربر است. در صورت اثبات خلاف این موضوع، پِلاتیم مجاز به پیگیری قضایی نزد مراجع ذی‌صلاح است. همچنین در صورت ایجاد تغییر در اطلاعات، کاربر ملزم به تغییر و به‌روزرسانی اطلاعات است، در غیر این صورت تا زمان به‌روزرسانی اطلاعات، اطلاعات قبلی مبنای عمل قرار می‌گیرد.

  4-کاربر موظف است صرفاً با ایمیل و شماره متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در سامانه پِلاتیم اقدام نماید.

  5-هر شخص صرفاً می‌تواند یک حساب کاربری داشته باشند.

  6-در زمان ثبت‌نام، کاربر نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین می‌نماید. مسئولیت حفظ محرمانگی اطلاعات حساب کاربری بر عهده صاحب اطلاعات است. مسئولیت هرگونه اتفاقی که درنتیجه غفلت یا کوتاهی صاحب اطلاعات حادث شود، صرفاً بر عهده وی است. کاربر بدین‌وسیله موافقت می‌نماید هرگونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و کلمه عبور خود یا هرگونه اقدام مخل امنیت را سریعاً به پِلاتیم اطلاع دهد. تا زمانی که اطلاع‌رسانی به پِلاتیم انجام‌نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام‌شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

  7-کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کند و مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی نسبت به خدمات مربوط به پِلاتیم انجام می‌شود به عهدۀ کاربری که اطلاعات هویتی وی ثبت شده است خواهد بود.

  8-مسئولیت‌های قانونی بهره‌برداری از خدمات پِلاتیم در مورد کاربر شخص حقوقی، متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

  9-کاربر همۀ داده‌ پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده‌پیام‌های ارسال‌شده از ناحیۀ نامبرده غیرقابل استماع است.

  10-کاربر آگاه است با ثبت‌نام در سامانه پِلاتیم ، ممکن است در راستای معرفی محصولات و خدمات و یا اطلاع‌رسانی رویدادها، ایمیل و یا پیامی را از سامانه پِلاتیم دریافت نماید.

  11-کاربر می‌پذیرد که پِلاتیم ممکن است از طریق ارسال پیامک به شماره از قبل تعریف‌شده، یا ایمیل به نشانی اعلامی توسط کاربر در زمان احراز هویت، به‌عنوان راه ارتباطی پِلاتیم با وی استفاده کند. کاربر آگاه است که احراز هویت ممکن است در بازه‌های زمانی که توسط پِلاتیم تعیین می‌شود، صورت می‌گیرد.

1- کلیه محتوای سامانه پِلاتیم و طراحی ظاهری آن (feel and look)ازجمله علائم تجاری، لوگو، قالب سایت، اثراتی که تحت حمایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 هستند، متن، گرافیک، دکمه‌ها، تصاویر، صداها، کلیپ‌های تصویری، دادهای گردآوری‌شده و نرم‌افزار، متعلق به پِلاتیم و یا فروشندگان بنا به مورد و تحت حمایت قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی مصوب 1382، قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1347 و قانون جرائم رایانه‌ای مصوب 1388 است.

2-علائم تجاري موجود در سایت پِلاتیم چه ثبت‌شده باشند یا خیر، متعلق به پِلاتیم و یا فروشندگان بنا به مورد است و به‌موجب قرارداد حاضر هیچ مجوزی برای استفاده از آن‌ها داده نشده است و نمی‌توان بدون رضایت کتبی از پِلاتیم بنا به مقتضی استفاده نمود.

3-پِلاتیم متذکر می‌شود که تمام حقوق مالکیت فکری متعلق به آن محفوظ است و اموال فکری متعلق به پِلاتیم و فروشندگان در زمره‌ی باارزش‌ترین اموال آن‌ها محسوب می‌شود و کلیه ابزارهای قانونی را برای حفظ آن‌ها به کار خواهد گرفت.

4- همه مطالب در دسترس از طریق سامانه پِلاتیم، جزئی از اموال پِلاتیم محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار پِلاتیم است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای پِلاتیم محفوظ می‏‌دارد. کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از مطالب و اطلاعات موجود در سامانه پِلاتیم صرفاً با مقاصد شخصی و با حفظ نام پِلاتیم هستند.

1-کاربر می‌پذیرد با خرید هر محصول، در واقع صرفا مجوز مصرف از آن‌ محصول را دارد و در صورتی میتواند عرضه کند که نمایندگی فروش یا نمایندگی انحصاری پلاتیم را داشته باشد.

2-کاربر آگاه است که فروش و پخش محصولات،در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، در صورت هماهنگی با پِلاتیم امکان پذیر است.کاربر آگاه است محصولات خریداری شده در سامانه پِلاتیم،در سایت یا پلتفرم دیگر با اعمال تغییرات و افت کیفیت به فروش برسد به معنی خسارت به نام تجاری پِلاتیم می باشد و فرد علاوه بر پرداخت کلیه مبالغی که بابت فروش غیرمتعارف و پخش محصولات پلاتیم به شخص ثالث وصول کرده است، مبلغ دومیلیار ریال معادل دویست میلیون تومان باید به پلاتیم پرداخت نماید.

1-پِلاتیم منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید ولیکن پِلاتیم، مدیران، کارکنان یا نماینده آن تضمینی در رابطه سامانه پِلاتیم یا محتوای آن ازجمله از جهت صحت، کامل بودن، قابل‌اتکا بودن آن‌ها نمی‌دهند؛ آن‌ها بابت خساراتی که به سبب افشای اطلاعات خطاها، اشتباهات و باگ‌های استفاده از سامانه پِلاتیم به کاربران وارد می‌شود، مسئولیتی نخواهند داشت. همچنین پِلاتیم هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و کاربر به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.

2-خدمات پِلاتیم به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه تضمین صریح و ضمنی شامل آن‌ها نمی‌گردد. پِلاتیم هیچ‌گونه ضمانتی مانند بی‌عیب بودن و امنیت و …خدمات سامانه پِلاتیم نمی‌دهد. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد خدمات پِلاتیم که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار است. پِلاتیم تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.

3-سقف خسارات اثبات‌شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه پرداختی آن محصول توسط خریدار بوده و  پِلاتیم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

 • کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا در ارتباط با آن از جمله در خصوص انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن ابتدا از طریق مذاکره طرفین حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم انجام مذاکرات، و یا عدم حصول نتیجه ظرف یک‌ماه پس از بروز اختلاف، هر یک از طرفین ‌می توانند اختلاف را به مرکز داوری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ارجاع نمایند که مطابق آئین داوری آن مرکز بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از قرارداد اصلی تلقی می‌شود و در هر حال لازم الاجراء است.

 •  

1-درصورتی‌که کاربر با کلاهبرداری رایانه‌ای یا سایر جرایم رایانه‌ای یا بدون اخذ مجوز، به‌واسطه اطلاعات حساب بانکی و کارت‌بانکی شخص ثالث اقدام به خرید محصول نماید و بدین سبب پِلاتیم متحمل خسارت ازجمله به نحو غیر انحصاری پرداخت هزینه اخذ وکیل، هزینه رفت‌وآمد به مراجع رسیدگی و هزینه دادرسی گردد و یا به پرداخت مبلغی محکوم گردد، مکلف به پرداخت 10 برابر هزینه‌های صورت گرفته به پِلاتیم خواهد بود.

2-امکان بازگشت وجه شارژهای انجام‌شده در کیف پول به‌هیچ‌وجه وجود ندارد. در این راستا کاربر می‌پذیرد در صورت برقرار بودن شرایط مرجوعی محصول طبق مفاد قرارداد حاضر، تعهد به بازگشت وجه ظرف 7 روز از تاریخ قبول مرجوعی، فقط به‌صورت شارژ کیف پول انجام‌شده و کاربر می‌تواند محصول دیگری را از پِلاتیم خریداری کند.

1. پِلاتیم در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای پِلاتیم یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات پِلاتیم را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

1.1.فروش و یا پخش محصولات پِلاتیم به نحو غیر متعارف که توسط خریدار تهیه شود و بعد با افت کیفت بسته بندی شود و به صورت مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛

1.2. در صورتی که کاربر با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه پِلاتیم نماید؛

1.3.کاربر بیش از یک حساب کاربری داشته باشد؛

تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید پِلاتیم حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛

1.4.هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار پِلاتیم شود؛

1.5.توهین و یا افترا زدن به  پِلاتیم یا سایر کاربران و فروشندگان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)

1.6.به سبب اعمال مفاد بخش حاضر حساب کاربری کاربر مسدود شده باشد، ولیکن مجددا اقدام به افتتاح حساب کاربری نماید؛

1.7.هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل کاربری کاربر در وب‌سایت پِلاتیم.

2.کاربر می‌پذیرد در صورتی که حساب کاربری به سبب یکی از موارد فوق‌الذکر مسدود شود، افتتاح مجدد حساب کاربری در پِلاتیم (غیر از بخش 1.3 ماده حاضر که یکی از حساب‌های کاربری پابرجا خواهد ماند)، دانلود مجدد کلیه محصولات خریداری شده و پشتیبانی محصولاتی که از طریق حساب کاربری مسدود شده صورت گرفته است، امکان نخواهد داشت. کاربر بدین‌وسیله هرگونه ادعایی را در این مورد از خود سلب و اسقاط می‌نماید.

3.در صورتی که کاربر از سامانه پِلاتیم، محصولی را خریداری نکرده باشد، پِلاتیم می‌تواند بدون هیچ دلیلی حساب کاربری وی را با ارسال اطلاعیه طبق بخش «م»  مسدود نماید و دسترسی کاربر مذکور به خدمات پِلاتیم را حذف نماید.

4.در صورتی که به هر دلیل دیگری حساب کابری کاربر، مسدود شود، مقررات این ماده اعمال خواهد شد.

1-بخش «دیدگاه» پِلاتیم بستری برای به اشتراک‌گذاری تجربه خرید کاربران و طرح پرسش‌های مرتبط با محصولات است. کاربر با رعایت قوانین و مقررات سایت می‌تواند نظرات خود را به اشتراک بگذارد و سؤالات خود را مطرح نماید، در غیر این صورت نظر یا سؤال مطرح‌شده، توسط کارشناسان پِلاتیم تائید نخواهد شد و متعاقباً در این بخش برای عموم به نمایش درنمی‌آید.

2-بدیهی است پِلاتیم در قبال صحت نظرات منتشرشده در این بخش، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. همچنین نظرات کاربران ازنظر فنی مورد تائید پِلاتیم نیست و نباید کاربر صرفا بر اساس نظرات سایر کاربران در خصوص خریداری محصول تصمیم‌گیری نماید.

3-نظرات بایستی به فارسی باشد، از ادبیات نوشتاری محترمانه استفاده کرده و کاربر از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کند.
کاربر نباید لینک سایت‌های دیگر، اطلاعات تماس، ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی را در نظرات خود درج نماید.

4-سؤالات و نظرات بایستی صرفاً مرتبط با محصول موردنظر باشد.

5-هرگونه تبلیغ محصول دیگر و بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر بلافاصله و بدون اخطار قبلی موجب مسدود شدن حساب کاربری خواهد شد. موجودی حساب کاربر خاطی نیز بلوکه‌شده و حق هرگونه شکایت توسط کاربر سلب می‌شود.

کلیه مکاتبات الکترونیکی میان کاربران و فروشندگان و نیز کاربران با پِلاتیم در سیستم جامع تیکت پِلاتیم صورت می‌گیرد. کاربر می‌پذیرد ارسال هرگونه اطلاعیه و ابلاغیه از طریق این سیستم به منزله ابلاغ تلقی می‌گردد.

1- پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده تحویل شدن محصول خریداری‌شده، نوع محصول در حساب کاربری خریدار درج می‌شود. عدم دسترسی خریدار به محصول یا وجود مشکل در دریافت محصول، مانع تحویل محصول نمی‌گردد و خریدار ضمن اعلام مشکل در تیکت پشتیبانی، می‌باید حداقل ۷۲ ساعت منتظر بماند تا مشکل رفع شود و محصول سالم برای ایشان ارسال گردد.

2- کلیه سفارش‌هایی که وضعیت آن‌ها به تکمیل‌شده تغییریافته باشد در اسرع وقت برای خریدار ارسال میشود. در صورت بروز مشکل،حداکثر زمان تحویل محصول مربوط به سفارش 3 الی 4 روز کاری خواهد بود.

3- خریدار درصورتی‌که در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل،محصول را دریافت ننماید، موظف است حداکثر ۷ روز پس از پایان زمان تحویل مجاز، مراتب را توسط تیکت پشتیبانی، به بخش فروش پِلاتیم اعلام نماید. در غیر این صورت ادعایی در این خصوص مسموع نیست.

4- در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، پِلاتیم مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ٢ برابر خواهد بود.

5- خریدار حق درخواست لغو سفارش خریداری‌شده را نخواهد داشت.

6- پِلاتیم مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده خریدار از محصول خریداری‌شده و تحویل‌شده را ندارد.

7- در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است مراتب را در حساب کاربری ایشان به پِلاتیم اعلام نماید و پِلاتیم موظف است ضمن پیگیری مغایرت از فروشنده محصول، مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد و در صورت عدم رفع مشکل، مسئولیت پِلاتیم صرفاً کسر وجه محصول از حساب فروشنده، مسترد کردن وجه به خریدار (طبق بخش «ی») و حذف سفارش از حساب کاربری خریدار خواهد بود.

1-به‌طورکلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط‌های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط‌ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه پِلاتیم تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به‌صورت محرمانه می‌نماید، بااین‌حال از جانب احتیاط از خریداران و فروشندگان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. پِلاتیم هیچ‌گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.

2-پِلاتیم با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود است.

3-پِلاتیم مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها و یا برنامه‌های مورداستفاده کاربر و فروشنده ندارد.

4-پِلاتیم مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده مابین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.

5-پِلاتیم مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب کاربری خریدار و فروشنده، توسط اشخاص ثالث ندارد.

6-پِلاتیم موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب کاربری خریدار و فروشنده است و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

7-پِلاتیم تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری خریداران، فروشندگان و بازاریابان انجام می‌دهد ازاین‌رو پِلاتیم نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت خریدار، فروشنده، بازاریاب ازلحاظ نگهداری امنیت حساب خود است مسئولیتی ندارد.

8-در صورت نیاز خریدار و فروشنده، در جهت برطرف کردن مشکلات غیر مرتبط با وظایف پِلاتیم، پِلاتیم بنا به حجم کار مجاز به دریافت هزینه اضافه جهت رفع مشکل است.

 پِلاتیم در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کننده در صورت تحقق یکی از موارد زیر ظرف مدت 7 روز از تاریخ ثبت سفارش، این اجازه را به خریدار می دهد تا محصول خریداری شده را با توجه به شرایط گفته شده بازگرداند و مبلغ محصول  خریداری‌شده به کیف پول خریدار مسترد می‌نماید:

-محصول دارای یک مشکل اساسی باشد که باعث کاهش کیفیت محصول شود

-در صورت وجود هرگونه مغایرت در توضیحات محصول و محصول ارائه‌شده به خریدار، خریدار موظف است به پِلاتیم اعلام نماید و پِلاتیم موظف است این مغایرت را پیگیری و چنان چه به تایید برسد کل وجه پرداختی خریدار را به خریدار برگرداند

 

-در صورت تحقق موارد زیر یا موارد مشابه امکان مرجوع نمودن محصول امکان‌پذیر نیست:

-خرید اشتباه؛

-خرید تکراری؛

-عدم توجه به توضیحات و امکانات محصول؛

-عدم توجه به نیازمندی‌های لازم جهت استفاده از محصول که در توضیحات درج‌شده است؛

-عدم توانایی در استفاده از محصول به دلیل ضعف در آشپزی ؛

-مرجوعی صرفاً برای 7 روز ابتدای خرید است

– عدم نیاز به محصول؛

-عدم استفاده از محصول؛

– پس از اتمام مهلت تست 7 روزه تضمین‌شده کلیه ‌بندهای مرجوعی محصول لغو می‌گردد.

-شرایط خاصی که پِلاتیم در توضیحات محصول عنوان کرده است

 • 1- کاربر بایستی پیش از خرید حتما به کیفیت محصول، نظر سایر خریداران، دیدگاه های ارسالی کاربران، امتیاز کاربران، پیش نمایش آنلاین، توضیحات محصول و موارد مشابه دقت فرماید.

  2- محصول معیوب و همچنین محصولی که دارای مشکل باشد پس از تایید کارشناسان پِلاتیم از خریدار پس گرفته و مبلغ واریزی به حساب خریدار برگشت داده میشود

  3- هرگونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار پِلاتیم شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و پِلاتیم حق غیرفعال نمودن کاربران و اقدام قانونی علیه نامبردگان را جهت مطالبۀ خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت. انتشار مطالب غیر واقع از سامانه پِلاتیم و یا هر یک از محصولات آن نیز مشمول این بند می‌گردد. کاربر می‌پذیرد در صورت نقض تعهد حاضر موظف است مبلغ دویست میلیون ریال به سبب نقض تعهد قراردادی به پِلاتیم بپردازد. این بند نافی حق پِلاتیم برای اقدام به پیگیری‌های کیفری یا حقوقی جهت احقاق حق نیز نمی‌باشد.

  4- کاربر متعهد است طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران از سامانه پِلاتیم استفاده نماید. درصورتی‌که به سبب عدم رعایت قوانین و قرارداد حاضر توسط کاربر، پِلاتیم ملزم به پرداخت مبالغی به مراجع قضایی، اداری، دولتی، سایر مراجع یا به اشخاص ثالث گردد ( ازجمله هزینه‌های دادرسی و هزینه اخذ وکیل)، کاربر موظف است کلیه مبالغ پرداخت‌شده را به پِلاتیم پرداخت نماید.

  5- تمامی اطلاعات کاربران به‌عنوان اطلاعات محرمانه نزد پِلاتیم محافظت‌شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام قضایی ذیصلاح. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، پِلاتیم مکلف به ارائه اطلاعات کاربران به مراجع مذکور است،

  6- کاربر متعهد است به درخواست پِلاتیم، درصورتی‌که پِلاتیم به سبب نقض این قرارداد توسط کاربر، دعوایی را علیه وی یا شخص ثالث طرح نماید، هزینه‌هایی را که به این سبب متحمل می‌شود، ازجمله به‌نحو غیر انحصاری هزینه‌های دادرسی و حق‌الزحمه وکیل را پرداخت نماید.

  7- این شرایط و ضوابط و سایر اطلاعیه‌های حقوقی که پِلاتیم در سامانه پِلاتیم منتشر می‌سازد، رابطه‌ی قراردادی را در رابطه با وب‌سایت پِلاتیم میان کاربر و پِلاتیم به وجود می‌آورند. درصورتی‌که یک یا چند بند از بندهای این قرارداد به هر دلیلي بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرا باشد، این عدم اعتبار، غیرقانونی بودن و یا غیرقابل اجرا بودن نباید بر دیگر مفاد این قرارداد تأثیر بگذارد و این قرارداد باید طوری تعبیر شود که گویي چنین ماده بی‌اعتبار، غیرقانوني و یا غیرقابل اجرایي در آن وجود ندارد؛ همچنین قرارداد باید در حد امکان بر اساس شرایط و هدف اصلی‌اش اجرا گردد.

  8- پِلاتیم می‌تواند قرارداد حاضر را به صلاحدید خود و در هر زمان تغییر دهد. قرارداد اصلاح‌شده فوراً پس از قرار گرفتن بر روی وب‌سایت یا در زمانی که پِلاتیم تعیین می‌نماید، لازم‌الاجرا خواهد شد و کاربر مسئولیت بررسی به‌روزرسانی احتمالی قرارداد را بر عهده دارد. این تغییر از طریق پیامک، پنل کاربری یا ایمیل به اطلاع کاربر رسیده و استمرار استفاده از سامانه، پس از لازم الاجرا شدن این تغییرات به منزله قبول آن است . پِلاتیم درصورتی‌که بخواهد تغییر اساسی را در قرارداد صورت دهد، 10 روز پیش از قرار گرفتن آن در وب‌سایت، اطلاعیه اصلاح قرارداد را در وب‌سایت قرار خواهد داد و کاربر در صورت مخالفت با آن، صرفاً می‌تواند خرید از سامانه پِلاتیم را متوقف نماید و با ارسال درخواست خود مطابق بخش «م» به پِلاتیم اطلاع دهد. در این‌صورت کاربر حق خرید هیچ محصولی را از پِلاتیم ندارد. مفاد قرارداد حاضر بدون اعمال اصلاحات، صرفا در خصوص محصولات خریداری شده، تا زمان انقضای مدت قرارداد پابرجا خواهد بود ولیکن پس از خاتمه مدت قرارداد، قرارداد تمدید نخواهد شد و حساب کاربری کاربر موصوف مسدود خواهد شد. در هر صورت پِلاتیم مسئول خساراتی که به سبب اصلاح یا توقف وب‌سایت پِلاتیم، به کاربر یا شخص ثالث وارد می‌شود نخواهد بود.

  9- کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان پِلاتیم و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه پِلاتیم است، ملغی است.

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان پِلاتیم و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه پِلاتیم است، ملغی است.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
اولین منوی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.